PROJEKTAS: Strengthening the capacity of local communities to provide community led services by means of promotion of cross-border cooperation between cultural institutions.
TRUMPINYS: TARPKULTŪRINĖ BENDRYSTĖ
Šį šeštadienį (spalio 2 d.) Neringos meno mokyklos salėje įvyko jau antrasis projekto „Tarpkultūrinė bendrystė“ renginys „Muzikos terapija“. Susidomėjimas „Muzikos terapija“ buvo toks didelis, o norinčiųjų pajusti teigiamą garsų terapijos poveikį tiek daug, kad renginį teko daryti keletą kartų.
Muzikos terapijos vedančioji, kompozitorė Karolina Kapustaitė jaukiai įrengė meno mokyklos salės erdvę, kad susirinkusieji galėtų patogiai panirti į garso jūrą ir pabrėžė, jog dalyviai geriausiai pajus muzikos galią, jeigu užmerks akis ir susikoncentruos tik į čia ir dabar akimirkoje esantį vidinį savo pasaulį.
Kompozitorė susirinkusiuosius dalyvius žavėjo subtiliu muzikos pajautimu ir užbūrė ne tik Kuršių nerijoje įrašytų garsų simfonija, bet ir savo vidine ramybe, filosofine garso terapijos interpretacija. Po garso sesijos dalyviai dalinosi savo pojūčiais bei teigiamai įvertino garsų, pozityviai veikiančių emocijas ir nuraminančių įsiaudrinusį protą, naudą.
Dalyviai buvo apdovanoti prisiminimo dovanomis – suvenyrais, kurie primins ne tik apie stebuklingą mūsų kraštą, bet ir apie projektą, kurio dėka „Muzikos terapijoje” jie galėjo sudalyvauti nemokamai, nes visos išlaidos finansuojamos projekto lėšomis.
Projektas įgyvendinamas pagal Europos kaimynystės priemonę ir yra finansuojamas Europos
Sąjungos.
Programos finansuojama suma skirta Neringos meno mokyklai – 107 450,87 eur.
Už straipsnio turinį atsako tik Neringos meno mokykla ir jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad šis straipsnis atspindi Europos Sąjungos poziciją.
Nuoroda į Komisijos svetainę: https://ec.europa.eu/info/index_en.





